KAMIENICA

SZPITAL

O projekcie

1 sierpnia, godzina 17.00 to moment w którym Warszawa się zatrzymuje. Przechodnie stają na baczność, zamiera ruch na ulicach. Dla żyjących wciąż Powstańców to najważniejszy dzień w roku - spotykają się wtedy we własnym gronie na uroczystych obchodach a Warszawiacy oddają im hołd, wyrażają swój szacunek. Niestety nie wszyscy mogą na nie dotrzeć - zdarza się że muszą ten dzień spędzić w samotności. Tak właśnie dzieje się w dwóch spotach "Kamienica" i"Szpital" przygotowanych na rocznicę Powstania Warszawskiego.

KAMIENICA

SZPITAL

GODZINA "W"

Kompilacja obu spotów w jednym filmie

MAKING OF

Zobacz jak zostały nakręcone spoty

Jan Klecel

scenarzysta / producent kreatywny

Pracował jako producent programu Fakty TVN, współtworzył kanał TVN24. Po ukończeniu studiów w łódzkiej Filmówce założył Dom Produkcyjny Akcja. Jest reżyserem nagradzanych filmów dokumentalnych, laureatem nagrody Oczy Otwarte w kategorii telewizja, nominowany do Nagrody im. A. Woyciechowskiego, dwukrotnie nominowany do Nagrody GrandPress. Jest twórcą autorskich programów telewizyjnych "Niepokonani", "Sprawy Nasze Powszednie", blisko stu reportaży do Magazynu Ekspresu Reporterów, spotów reklamowych i kampanii społecznych m.in. dla PAH, SOS Wioski Dziecięce, Caritas.

Anna Milewska

Ur. w 1931 w Warszawie. Ukończyła wydział historii sztuki UW, po studiach teatralnych zaangażowana do Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. Pracowała także w łódzkim Teatrze Powszechnym i warszawskich: Teatrze Klasycznym, Teatrze "Studio" i Teatrze na Woli. Zagrała w filmach "Żywot Mateusza", "Trzecia część nocy", "Hubal". Szerokiej publiczności dała się poznać jako aktorka serialowa grając w "Lalce", "Rodzinie Połanieckich", czy wreszcie wcielając się przez wiele lat w rolę Julii Kamienieckiej w "Złotopolskich. Jest także poetką - wydała kilka tomików wierszy.

Stanisław Brudny

Ur. w 1930 w Pilznie. Ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim w Katowicach, którego aktorem był ponad 20 lat. Od 1972 roku jest aktorem Teatru Studio. Wystąpił w spektaklach takich reżyserów, jak Józef Szajna, Jerzy Grzegorzewski, Tadeusz Łomnicki, Adam Hanuszkiewicz czy Krystyna Janda. Stworzył także wiele wspaniałych kreacji w filmach (m.in. u Piotra Dumały, Władysława Pasikowskiego, Andrzeja Wajdy) i w Teatrze Telewizji. W Teatrze Polskiego Radia wystąpił w ok. 150 spektaklach, za co otrzymał nagrodę specjalną dla wybitnych postaci kultury Splendor Splendorów. W 2010 roku został uhonorowany Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Anna Karczmarczyk

ur. w 1991 w Warszawie. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Nagrodzona na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” za debiut na dużym ekranie w kontrowersyjnym filmie „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec. Zagrała także w filmie „Pitbull. Nowe porządki” Patryka Vegi, „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy czy „Sprawiedliwym” Michała Szczerbica. Widzom doskonale znana z wielu seriali – „Na dobre i na złe”, „Hotel 52” czy „M jak Miłość”. W 2016 roku wraz z Jackiem Jeschke wygrała piątą edycję programu "Dancing in the Stars. Taniec z gwiazdami".

Krzysztof Kwiatkowski

ur. w 1986 w Krakowie. Ukończył PWST w Krakowie. Związany ze sceną krakowską (Teatr Stu) i warszawską  (Teatr Studio, Teatr Polski). Jako aktor teatralny debiutował w 2009 w "Nienasyceniu". Zagrał też Hamleta (reż. Krzysztof Jasiński), Konrada w "Wyzwoleniu", tytułowego Irydiona (reż. Andrzej Seweryn) czy Leona Birbanckiego w "Dożywociu" w reż. Filipa Bajona. Na szklanym ekranie zadebiutował w 2010 roku rolą Artura Górskiego w serialu Hotel 52. Grał też w serialach "Prosto w serce", "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość". W 2017 brał udział w siódmej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", w telewizji Polsat. 

© 2004-2019 Kreatywny dom produkcyjny akcja.tv

Bądźmy w kontakcie

  • White Facebook Icon
  • Vimeo - White Circle
  • White YouTube Icon
  • White Twitter Icon