KAMIENICA

SZPITAL

O projekcie

1 sierpnia, godzina 17.00 to moment w którym Warszawa się zatrzymuje. Przechodnie stają na baczność, zamiera ruch na ulicach. Dla żyjących wciąż Powstańców to najważniejszy dzień w roku - spotykają się wtedy we własnym gronie na uroczystych obchodach a Warszawiacy oddają im hołd, wyrażają swój szacunek. Niestety nie wszyscy mogą na nie dotrzeć - zdarza się że muszą ten dzień spędzić w samotności. Tak właśnie dzieje się w dwóch spotach "Kamienica" i"Szpital" przygotowanych na rocznicę Powstania Warszawskiego.

KAMIENICA

SZPITAL

GODZINA "W"

Kompilacja obu spotów w jednym filmie

MAKING OF

Zobacz jak zostały nakręcone spoty

Anna Milewska

SZPITAL-1415_edited.jpg

Ur. w 1931 w Warszawie. Ukończyła wydział historii sztuki UW, po studiach teatralnych zaangażowana do Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. Pracowała także w łódzkim Teatrze Powszechnym i warszawskich: Teatrze Klasycznym, Teatrze "Studio" i Teatrze na Woli. Zagrała w filmach "Żywot Mateusza", "Trzecia część nocy", "Hubal". Szerokiej publiczności dała się poznać jako aktorka serialowa grając w "Lalce", "Rodzinie Połanieckich", czy wreszcie wcielając się przez wiele lat w rolę Julii Kamienieckiej w "Złotopolskich. Jest także poetką - wydała kilka tomików wierszy.

Stanisław Brudny

KAMIENICA-1235_edited.jpg

Ur. w 1930 w Pilznie. Ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim w Katowicach, którego aktorem był ponad 20 lat. Od 1972 roku jest aktorem Teatru Studio. Wystąpił w spektaklach takich reżyserów, jak Józef Szajna, Jerzy Grzegorzewski, Tadeusz Łomnicki, Adam Hanuszkiewicz czy Krystyna Janda. Stworzył także wiele wspaniałych kreacji w filmach (m.in. u Piotra Dumały, Władysława Pasikowskiego, Andrzeja Wajdy) i w Teatrze Telewizji. W Teatrze Polskiego Radia wystąpił w ok. 150 spektaklach, za co otrzymał nagrodę specjalną dla wybitnych postaci kultury Splendor Splendorów. W 2010 roku został uhonorowany Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Anna Karczmarczyk

SZPITAL-1203_edited.jpg

ur. w 1991 w Warszawie. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Nagrodzona na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” za debiut na dużym ekranie w kontrowersyjnym filmie „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec. Zagrała także w filmie „Pitbull. Nowe porządki” Patryka Vegi, „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy czy „Sprawiedliwym” Michała Szczerbica. Widzom doskonale znana z wielu seriali – „Na dobre i na złe”, „Hotel 52” czy „M jak Miłość”. W 2016 roku wraz z Jackiem Jeschke wygrała piątą edycję programu "Dancing in the Stars. Taniec z gwiazdami".

Krzysztof Kwiatkowski

KAMIENICA-0672_edited.jpg

ur. w 1986 w Krakowie. Ukończył PWST w Krakowie. Związany ze sceną krakowską (Teatr Stu) i warszawską  (Teatr Studio, Teatr Polski). Jako aktor teatralny debiutował w 2009 w "Nienasyceniu". Zagrał też Hamleta (reż. Krzysztof Jasiński), Konrada w "Wyzwoleniu", tytułowego Irydiona (reż. Andrzej Seweryn) czy Leona Birbanckiego w "Dożywociu" w reż. Filipa Bajona. Na szklanym ekranie zadebiutował w 2010 roku rolą Artura Górskiego w serialu Hotel 52. Grał też w serialach "Prosto w serce", "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość". W 2017 brał udział w siódmej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", w telewizji Polsat.